Vedoucí logistiky / Leiter Logistik (m/w/d) – Automotive CZ

Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Obor:  Automotive - Kovovýroba
Oblast: CZ – Liberecký kraj

Pro našeho zákazníka, dodavatele automobilovího průmyslu, hledáme kandidáta na pozici:

Náplň práce:

  • zpracovává došlé požadavky zákazníků pro zřízení podnikové zakázky
  • příslušné výrobní oblasti informuje o daných zakázkách a spolupracuje s nimi na plánování výroby
  • sestavuje podklady pro výrobní plánování
  • dohlíží nad dodržováním dohod popř. termínovaných úkolů (zakázek), dojde-li ke zpoždění, informuje okamžitě vedení společnosti a ostatní oddělení (je-li nutno, i zákazníka)
  • eviduje odevzdané nabídky, objednávky a korespondenci
  • zpracovává veškeré celní formality pro export
  • vystavuje dodací listy, faktury a spediční zakázky, dokumentuje a opatruje expediční data
  • působí vhodnými prostředky na podporu jakostního a nákladového vědomí
  • kontroluje dodržování interních předpisů a zákonných norem v oblasti BOZP, PO a OŽP v rámci dané nadřízenosti
  • kvalitu práce podřízených v rámci oddělení logistiky
  • dodržování interních předpisů a zákonných norem v oblasti BOZP, PO a OŽP v rámci dané nadřízenosti

Požadujeme:

  • VŠ technického směru
  • 5 let zkušeností v oblasti automotive
  • 5 let v daném zařazení v zahraniční společnosti
  • Komunikační dovednosti
  • Odolnost proti psychické zátěži
  • Obchodní dovednosti
  • Znalost technologie tlakového lití, obchodní právo a zpracování smluv, ISO TS 16949; ISO 9001:2015; IAFT 16949:2016
  • Jazykové znalosti: Německy a anglicky

Aufgaben:

  • Planung und Steuerung der operativen Logistik zum Kunden
  • Schnittstelle zwischen Produktion und Kunde
  • Fachliche und disziplinarische Mitarbeiterführung in der Logistik-Abteilung
  • Abwicklung der Zollformalitäten für Export
  • Reklamationsabwicklung
  • Verhandlungen mit Key-Kunden sowie Deeskalationsmanagement
  • Entwickeln von Problemlösestrategien und Einleiten entsprechender Maßnahmen
  • Gewährleisten der Qualität in der Abteilung und Abwicklung
  • Überprüfen und Gewährleistung der Einhaltung von Arbeitssicherheits- Brandschutz und Umweltschutzvorschriften

Profil:

  • Erfolgreich abgeschlossenes kaufmännisches/technisches Studium mit dem Schwerpunkt Logistik oder eine vergleichbare Qualifikation
  • Mehrjährige Berufserfahrung im Automotive-Bereich, gerne aus einem internationalen Konzern
  • Mehrjährige Führungserfahrung
  • Hohe Kundenorientierung
  • Optimalerweise Kenntnisse im Druckguss
  • Kenntnisse der gängigen Normen (ISO TS 16949; ISO 9001:2015; IAFT 16949:2016,...)
  • Sehr gute Tschechisch- und Deutschkenntnisse sind zwingend notwendig, idealerweise Englischkenntnisse
  • Optimalerweise Erfahrung mit SAP
  • Verhandlungsgeschick, Teamfähigkeit und Durchsetzungsvermögen
  • Strategische Denkweise und ausgeprägte Kommunikationsfähigkeit

Bitte senden Sie uns Ihre aussagekräftige Bewerbung per Mail, unter Angabe Ihrer Gehaltsvorstellung und Ihres nächstmöglichen Eintrittstermins. Bei Interesse oder Fragen stehen wir Ihnen gerne zur Verfügung. Ihre Ansprechpartnerin - Frau Alke Siemer.

Weitere Informationen Ok Ablehnen